Bizimle iletişim kur
Amy

Telefon numarası : +86-18602011234

Naber : +8618602011234

Akaryakıt Tankeri Yarı Römork Nasıl Seçilir?

January 13, 2021

Yakıt tankeri yarı römorku nasıl seçilir?

1. taşımak istediğiniz sıvıyı

Benzin ve Dizel.Benzin ve dizel taşımacılığında kullanılan benzin tankerleri genellikle karbon çeliğinden yapılır.Karbon çelik tank treyler düşük maliyetli bir yapıdır ve en önemlisi işlenmesi kolaydır.Ayrıca paslanmaz çelik ve alüminyum alaşımlı tank römorklarını da tercih edebilirsiniz.Ancak bu iki seçeneğin maliyeti yüksek olacaktır.

Tri Axle Fuel Truck TrailerÜç Akslı Yakıt Kamyonu

Farklı sıvıların farklı gereksinimleri vardır, bu nedenle benzin, dizel ve yenilebilir 3 aks oluşturmak için kullanılan malzeme yağ tankı römorkufarklı olacak.Farklı sıvılar, yapılacak benzin deposu treyler seçimini belirlemede uzun bir yol kat eden farklı kimyasal ve fiziksel özelliklere sahiptir.

Bu genellikle bir alüminyum alaşımlı tank römorkunda taşınır çünkü sıvıları kirletmekten kaçınabilir.Alüminyumdan yapılmış treyler de temizlik söz konusu olduğunda büyük bir avantaj sağlar.Yine gövde, ısı kaybını en aza indirmeye yardımcı olan yalıtım malzemeleri kullanılarak tamamen kaplanmıştır.Dahası, bir şekilde ağır olma eğiliminde olan çelik treyler konstrüksiyonlarının aksine etkili hacim kapasitesi sunan hafif bir yapıdır.

35CBM Fuel Tanker Trailer for Sale Price Manufacturer35CBM Yakıt Tankeri Römork Satılık Fiyat Üretici

2. Doğru spesifikasyonu seçin

Tank kalınlığı - Tankın kalınlığı çok önemlidir.Özellikle büyük miktarlarda yakıt taşırken her zaman daha kalın bir yakıt deposu kullanılması önerilir.İnşaatta kullanılan malzemelerin kalınlığı, yakıt tankınızın hizmet ömrünün belirlenmesinde önemli bir faktördür.Yağ kapasitesi 10-22 ton olup, ağır kamyon şasisi seçilebilir.Uzun mesafelerde taşınabilen 28 ton veya daha fazla yakıt kapasitesine sahip büyük ağır hizmet tank kamyonları, ağır kamyonlar veya yarı römorklar kullanabilir.

 

bizim yakıt tankerleri yarı römorkları 20 metreküp, 35 cbm, 40 cbm, 60 cbm farklı kapasitelere sahiptir.

Tank kapasitesi-depolama tankı kapasitesine göre seçim yapabilirsiniz.Bu, ihtiyaçlarınızı karşılamak için taşımak istediğiniz yakıt miktarına bağlı olacaktır.İhtiyaçlarınız çok fazlaysa yolculuk sayısını azaltmanıza ve gerekli sayıya ulaşmanıza yardımcı olabilecek bir römork seçin.Genel yükleme kapasitesi 5-8 tondur ve büyük ve hafif bir kamyon şasisi seçebilirsiniz.

45CBM Oil Tanker Truck45CBM Petrol Tankeri Kamyonu

Dizel tanker kullanmak için önlemler

1. Yakıt tankeri römorkunun temizliğini sağlamak için kamyon yakıt tankeri ve yağ dağıtım sistemi düzenli olarak temizlenmeli ve yağ dağıtım hortumunun iki ucunun iç ve dış bağlantıları sık sık yağlama yağı ile kaplanmalıdır. .Satılık yakıt tankeri römorkunun sökülmesi kolay ve rahattır.Temizledizel yakıt römorku Borunun iç kısmının temiz olmasını sağlamak için işi bitirdikten sonra zamanında!

2. Petrol tankeri römorklarının yağ pompalarının kullanımı ve bakımı, bunların kullanım ve bakım talimatlarına sıkı sıkıya bağlı kalınarak gerçekleştirilecektir!

3. Yakıt ikmali işleminden önce ıslak zemine sokmak için bir elektrik direği kullanmalı, yakıt tankeri römork topraklama bandı topraklanmalı ve işlem sırasında statik elektrik muhafaza edilmelidir!

4. Yakıt tankeri römork emniyet valfi ve filtre ağı sık sık kontrol edilmeli ve temizlenmelidir!

hakkında en son şirket haberleri Akaryakıt Tankeri Yarı Römork Nasıl Seçilir?  3

Satılık Petrol Tankeri Treyler

5. Yakıt tankeri yarı römorku ve boru hattı sistemi düzenli olarak temizlenmelidir.Yakıt tankeri römorku, boru hattı sisteminin bağlantılarının iyi bağlanıp bağlanmadığını ve sızdırmazlığın güvenilir olup olmadığını düzenli olarak kontrol edin!

6. Yakıt tankeri römorku, spesifikasyonlara uygun olarak elektrostatik kayışlar takmalıdır.Statik elektrik, arabada kalan son derece yüksek yanıcı gaz konsantrasyonuyla karşılaştığında patlayacaktır.Elektrostatik kayış sık sık araç gövdesine vb. Sürtünür ve statik elektriğe yatkın alan etkili bir şekilde çıkarılabilir.Vücudun zarar görmemesini sağlamak için statik elektrik tehlikeleri.